Bezinteresowna interwencja sierżanta sztabowego Roberta Żywicy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III

Bezinteresowna interwencja sierżanta sztabowego Roberta Żywicy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III

Sierżant sztabowy Robert Żywica, służący w Wydziale Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, stał się nieoczekiwanym świadkiem zdarzenia drogowego podczas jazdy do pracy. Bez wahania zdecydował się na interwencję – zgłosił sytuację odpowiednim służbom, udzielił pomocy poszkodowanej kierującej i przygotował miejsce zdarzenia do dalszych działań.

Jadąc Aleją Prymasa Tysiąclecia, Robert zauważył niepokojące zachowanie Mercedesa poruszającego się przed nim. Auto niespodziewanie zmieniło tor jazdy i uderzyło w bariery dzielące pasy jezdni. Znając zagrożenie jakie niesie taka sytuacja, policjant zareagował natychmiast – płynnie zwolnił i włączył światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców o nadchodzącej sytuacji.

Gdy udało mu się bezpiecznie zatrzymać pojazd, skierował swoją uwagę na kobietę za kierownicą Mercedes. Pomógł jej opuścić samochód, a kiedy skarżyła się na duszności i ból głowy, stwierdził, że zasnęła. Po upewnieniu się, że kobieta nie wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, wskazał jej bezpieczne miejsce oczekiwania i zgłosił zdarzenie służbom. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz załogę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Ze względu na rozrzucone elementy infrastruktury drogowej i powstałe przez to utrudnienia w ruchu, sierżant Żywica zabezpieczył miejsce wypadku tak, aby upłynnić ruch i umożliwić dostęp skierowanym służbom.

Po przekazaniu poszkodowanej kobiecie ratownikom medycznym i przedstawieniu szczegółów zdarzenia innym funkcjonariuszom, Robert opuścił miejsce zdarzenia, aby przygotować się do swojej planowanej służby.

Jesteśmy dumni mogąc podkreślić, że sierżant sztabowy Robert Żywica to kolejny policjant z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, który swoim postępowaniem potwierdza, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Nie są nam obce idee „pomagania i ochrony”.