"Digital Biznes" – nowa inicjatywa na rzecz przedsiębiorców skupiająca się na cyfryzacji
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, współpracując z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Urzędem Pracy m.st. Warszawy i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NASK), uruchamia zestaw bezpłatnych webinarów i spotkań na żywo dla biznesmenów. Zajęcia te będą poświęcone tematowi transformacji cyfrowej i są częścią projektu znanego jako „Digital Biznes”.
Głównym zamierzeniem tych spotkań jest dostarczenie wsparcia dla firm oraz ukazanie korzyści i możliwości, które niesie ze sobą wykorzystanie narzędzi cyfrowych w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo, celem jest pokazanie jak kluczowym procesem, również z punktu widzenia administracji publicznej, jest cyfryzacja.
Zauważamy z radością, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na założenie własnej firmy. W tym celu Urząd m.st. Warszawy prowadzi wiele inicjatyw mających na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorstw, w tym startupów. Centrum Przedsiębiorczości Smolna oferuje stały program bezpłatnych szkoleń, które mają na celu wspieranie przede wszystkim nowych biznesmenów. Inwestowanie w rozwój tych firm to jednocześnie inwestycja w rozwój samego miasta. Dzięki takim inwestycjom Warszawa staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia i rozwoju.
Istotnym elementem projektu „Digital Biznes”, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat bezpieczeństwa w internecie, jest współpraca między miastem, Ministerstwem Rozwoju i Technologii, NASK i Urzędem Pracy m.st. Warszawy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych spotkaniach – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy.
Cyfryzacja w biznesie – szanse i wyzwania
Uczestnictwo w spotkaniach stacjonarnych i webinarach pozwoli przedsiębiorcom na zapoznanie się z konkretnymi rozwiązaniami ułatwiającymi prowadzenie działalności gospodarczej. Zdobędą oni również wiedzę na temat wykorzystania narzędzi cyfrowych w codziennym funkcjonowaniu firmy oraz będą mogli skonsultować swoje wyzwania z ekspertami.
Projekt ma na celu ukazanie korzyści płynących z cyfryzacji. Wśród nich znajdują się usprawnienia procesów pracy, ograniczenie formalności, oszczędność czasu i pieniędzy oraz możliwość dalszego rozwoju firmy.
Pragniemy promować usługi online oraz możliwości, jakie niesie ze sobą elektroniczna forma komunikacji – od transakcji po załatwianie spraw urzędowych. Pomimo dynamicznego wzrostu różnego rodzaju usług elektronicznych, wciąż połowa przedsiębiorców dość nisko ocenia swoje przygotowanie do transformacji cyfrowej. Pragniemy, aby nowe firmy powstające za sprawą wsparcia środków publicznych otrzymały dodatkową wiedzę na temat bezpieczeństwa cyfrowego. Taka wiedza wpłynie nie tylko na efektywność wydatkowania środków publicznych, ale także na szanse rozwoju tych firm na rynku – mówi Monika Fedorczuk, dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy.
Harmonogram spotkań on-line:
28 listopada 2024 r. (czwartek), godz. 10:00-12:00 – „Rozwijaj swój biznes dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym”;
3 grudnia 2024 r. (wtorek), godz. 10:00-12:00 – „Bezpieczeństwo przedsiębiorcy w sieci i cyberzagrożenia”.
Harmonogram spotkań w Centrum Przedsiębiorczości Smolna:
4 grudnia 2024 r. (środa), godz. 12:00-15:00 – „Wykorzystanie technologii cyfrowych w prowadzeniu firmy”:
12:00-13:00 – „Rozwiązania cyfrowe w firmie” – jak z nich korzystać. Firma w chmurze; AI w firmie; Big data;
13:00-14:00 – „Usprawnianie procesów w firmie” – które obszary biznesu mają potencjał do automatyzacji i z jakich konkretnych narzędzi warto korzystać?;
14:00-15:00 Prezentacja „Cyfrowe miasto” – miejskie instrumenty działania w zakresie przedsiębiorczości i cyfryzacji, w tym usługi urzędu pracy.
12 grudnia 2024 r. (czwartek), godz. 12:00-16:00 – „Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami w firmie”:
12:00-14:00 Dlaczego warto inwestować w podnoszenie świadomości o cyberbezpieczeństwie w firmie? Od czego zacząć? – praktyczne informacje o tym, jak sprawić by firma była bezpieczna cyfrowo. Konkretne narzędzia, z których możesz skorzystać za darmo;
14:00-15:00 Gra strategiczna NASK – cyberbezpieczeństwo w praktyce;
15.00-16:00 Prezentacja „Cyfrowe miasto” – miejskie instrumenty działania w zakresie przedsiębiorczości i cyfryzacji, w tym usługi urzędu pracy.